Поведінка людини під час посту

Телепрограма “Духовні обрії” Піст  Агапіт (Шпеняк)

Цього разу ефір був присвячений темі поведінки людини під час посту. На запитання глядачів відповідав голова Іршавського молодіжного братства імені святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна, священнослужитель Свято-Іоанно-Богословського чоловічого монастиря в с. Сільце − ієромонах Агапіт (Шпеняк).

Серед іншого в програмі прозвучали відповіді на такі питання: Для чого Церква Христова встановила пости?, Що означає слово «піст»?, Чим відрізняється великодній піст від інших постів у році?, Піст – це лише дієта чи ще щось?, Для якої категорії людей в пості є послаблення?, Я вперше в житті хочу постити: що порекомендуєте?, Як у пості уникнути так званого «синдрому перепощених»?, Чому, як правило в пості, у житті віруючої людини трапляється більше спокус і негараздів: де логіка?, Над чим в період посту повинна замислюватися людина?, Чому не можна вінчатися в піст?, Що робити, коли в мене день народження в пості?, Якщо я пощуся в душі, навіщо мені фізичне утримування від певної їжі? та ін.